Монтаж та підключення пральної машини Львів
Професійна заміна, встановлення (монтаж) та підключення пральної машини у Львові, в тому числі і вбудовуваної, недорого та з гарантією
Що входить у стандартне встановлення і підключення пральної машини?
У стандартний монтаж та підключення пральної машини входить:
- зняття транспортувальних болтів;
- встановлення пральної машини на підготовлене місце;
- підключення пральної машини до готових комунікацій шлангами, що входять до комплекту;
- вирівнювання пральної машини за рівнем;
- пробний запуск пральної машини;
- консультація з експлуатації пральної машини;
- гарантія працювати майстра 3 року.
Підключення пральної машини до електроживання
Підключення пральної машини повинен проводити спеціаліст. Роботу потрібно виконувати з урахуванням деяких особливостей.
Небажано використовувати подовжувачі та підключати пральну машину до загальної квартирної лінії. Також небажано підключати до старої розетки без заземлюючого контакту.
Тобто для пральної машини потрібна окрема лінія електроживлення із заземленням з окремим автоматом захисту або ПЗВ номіналом не менше 10А. Звичайно, не в усіх будинках є заземлення. У такому випадку, можна зробити занулення, щоб убезпечитися від попадання фази на корпус пральної машини.
Якщо ж ви вирішили підключити пральну машину через подовжувач, вибирайте трижильний подовжувач із заземлюючими контактами і номіналом 16 А. Не навантажуйте електричну лінію пральної машини іншими приладами. Якщо такої можливості немає, використовуйте прилади по черзі.
Порядок підключення пральної машини до електрики наступний:
- встановлюємо автомат або ПЗВ на 16 А в електричному щитку (для цього може знадобитися шина та колодка);
- прокладаємо трижильний провід перетином 1,5 мм у коробі або за допомогою скоб;
- встановлюємо бризкозахищену розетку біля місця встановлення пральної машини;
- підключаємо провід до автомата або ПЗВ та електричної розетки;
- здійснюємо пробне включення.
Монтаж пральної машини у Львові до водопровіду
Підключення пральної машини до водопроводу повинен проводити слюсар-сантехнік або майстер-універсал зі знанням та досвідом.
Для цього необхідно встановити кран подачі води. Якщо спочатку не було передбачено окреме водопостачання пральної машини, ставимо трипрохідний кран у будь-якому зручному для цього місці, наприклад, під раковиною або мийкою. Якщо немає можливості встановити трипрохідний кран у розрив між шлангом та трубою, то можна встановити водовідведення, безпосередньо на трубу, у будь-якому зручному місці. Також може знадобитися нарощування заливного шланга за допомогою ніпелю, оскільки довжина рідного шланга не завжди достатня. Краще, звичайно ж, повністю поміняти короткий шланг на шланг потрібної довжини, щоб уникнути додаткових з'єднань.
Порядок підключення пральної машини до водопроводу наступний:
- встановлюємо кран подачі та перекриття води пральної машини (безпосередньо у трубу, у розрив труби або через водовідведення);
- підключаємо шланг із комплекту пральної машини (якщо потрібно, нарощуємо через ніпель або міняємо на шланг відповідної довжини);
- прикручуємо шланг до пральної машини;
- відкриваємо кран та перевіряємо з'єднання на витік.
Підключення пральної машини до каналізації
Найпростіший спосіб - повісити шланг на край ванни або раковини . Це найпростіший і, разом з тим, абсолютно незручний спосіб.
Звичайно ж, якщо каналізація не була підготовлена заздалегідь, потрібно встановити сифон з носиком для приєднання зливного шланга під мийку або раковину, або встановити зливний трійник з манжетою і не забути підняти шланг на 60 см. Так само можна зробити врізання в каналізацію і підвести каналізаційну трубу безпосередньо до пральної машини.
Якщо ж ви вирішили не змінювати комунікації, то можете повісити зливальний шланг на край ванни, раковини або унітазу за допомогою гачка з комплекту пральної машини. Цей спосіб незручний тим, що шланг із гачком завжди заважатиме вам. Ще є ймовірність того, що шланг злетить під час віджиму і трапиться потоп. До того ж після прання вам доведеться мити ванну або раковину від слідів брудної води.
Організація зливу пральної машини не дорогий процес, тому ми рекомендуємо один раз зробити все зручно та якісно та забути про це на довгий час.
Порядок підключення пральної машини до каналізації наступний:
- встановлюємо сифон із відведенням для зливу пральної машини на раковину або мийку (або встановлюємо трійник з манжетою в каналізаційну трубу);
- якщо потрібно, нарощуємо шланг за допомогою штуцера та двох хомутів;
- робимо пробний запуск пральної машини;
- після того, як машинка набере воду, скасовуємо програму і включаємо злив;
- перевіряємо з'єднання на витік.
Встановлення пралки
Знімаємо транспортувальні болти та вирівнюємо пральну машину за рівнем за допомогою ніжок. У деяких моделей пральних машин ключ для зняття болтів транспортування і регулювання ніжок йде в комплекті з пральною машиною. Якщо його немає, можна скористатися будь-яким іншим, відповідним за розміром ключем.
Встановлюємо пральну машину за рівнем, підкручуючи ніжки. Після того, як пральна машина встановлена за рівнем, затягуємо фіксуючі гайки на ніжках.
Навіщо потрібно вирівнювати пральну машину? У пральній машині барабан висить на пружинах. Якщо машина хитається, то при віджиму барабан розгойдуватиме пральну машинку і вона піде ходуном по приміщенню. Якщо машина не хитається, але встановлена під нахилом в будь-який бік, то при віджиму барабан може битися об корпус машинки або пошкодить нутрощі пральної машини. Щоб уникнути таких проблем, потрібно вирівняти пральну машину за рівнем і домогтися того, щоб вона не хиталася. Фіксуючі гайки закручуємо для того, щоб при експлуатації пральної машини ніжки не могли відкручуватися.
При встановленні на ковзну поверхню пральної машини з пластиковими накладками на ніжках, рекомендується встановити гумові підставки під ніжки, які можна придбати додатково. Вони також можуть допомогти, якщо підлога не тверда (хитка, дерев'яна, покрита м'яким лінолеумом). Підставки убережуть від ковзання та погасять вібрацію при віджимі. Також підставки допоможуть при встановленні пральної машини на нерівній поверхні.
Встановлення пральної машини під стільницю
Встановлення пральної машини під стільницю можлива навіть якщо окрема машинка. Для цього потрібно зняти верхню кришку пральної машини, інакше вона не поміститься під стільницю. Але, на жаль, не у всіх пральних машин нового покоління знімається верхня кришка.
Є ще кілька нюансів, які потрібно врахувати під час встановлення пральної машини під стільницю:
- пральну машину потрібно встановлювати між сусідніми шафами під однією стільницею;
- не бажано ставити пральну машину замість крайньої шафи, щоб унеможливити провисання стільниці;
- потрібно виключити торкання пральної машини стін шафи та стільниці, щоб уникнути вібрації по всьому гарнітуру;
Принцип встановлення пральної машини під стільницю наступний:
- демонтуємо кухонну шафу потрібної ширини;
- знімаємо кришку пральної машини;
- вирівнюємо пральну машину за допомогою ніжок;
- затягуємо фіксуючі гайки ніжок пральної машинки;
- встановлюємо пральну машину в нішу під стільницю.
Монтаж пральної машини під Раковину
Квартири бувають настільки маленькі, що встановити пральну машину практично нема куди. Тому, встановлення пральної машини під раковину, найчастіше єдиний варіант. Звичайно ж, під звичайну раковину пральну машину не встановити – висота не підійде і сифон заважатиме. Тому є два варіанти: або раковину поміняти на спеціальну, або існуючу раковину підняти і встановити спеціальний сифон. Принцип сифону полягає в тому, що він плоский і з відведенням до стіни, і тому не заважає встановленню пральної машини під раковину.
Встановлення пральної машини, що вбудовується набагато складніша. Потрібно демонтувати кухонну шафу, якщо вона була встановлена раніше і встановити пральну машину в нішу, що підходить за розміром. Потім потрібно вирівняти пральну машину і навісити фасад на петлі пральної машини. Найчастіше фасад не має ручки та отворів для петель. У такому випадку потрібно розмітити місце встановлення ручки і просвердлити отвори для гвинтів ручки. Потім потрібно розмітити місця встановлення петель і фрезою висвердлити поглиблення для петель. Далі потрібно встановити петлі у фасад і прикрутити їх. Після цього, прикручуємо петлі до пральної машини і виконуємо регулювання фасаду на пральній машині. На корпусі пральної машини встановлюємо магніт та обмежувач. Вони також входять у комплектацію машини. Визначаємо місце установки шайби у відповідь магніту і прикручуємо її до фасаду.
Підключення вбудованої пральної машини.
- Підводимо трижильну лінію електроживлення перетином 1,5 від щитка будь-яким зручним способом (скобами, коробі, в плінтусі).
- Встановлюємо автомат або ПЗВ на 16 А в щитку та підключаємо його.
- Встановлюємо бризкозахисну розетку 16 А із заземлюючим контактом поруч із пральною машиною.
- Встановлюємо кран перекриття води на підготовлену трубу або встановлюємо трипрохідний кран у розрив (наприклад, між трубою та шлангом холодної води змішувача). Також, можна зробити врізання за допомогою водовідведення.
- Підключаємо зливальний шланг до каналізаційної труби через манжету або встановлюємо сифон із відведенням для зливу пральної машини. Також можна врізатися в каналізацію за допомогою трійника.
Монтаж пральної машини – досить складний процес. Взяти хоча б підключення пральної машини до електромережі, водопроводу чи каналізації. Потрібні елементарні знання електрики та сантехніки.
Монтаж пральної машини, що вбудовується , має свої особливості і вимагає професіоналізму установника. Пральна машина, що вбудовується, встановлюється в нішу замість кухонної шафи. Потрібно рівно змонтувати пральну машину в нішу та закріпити її. Потім встановити кран подачі води, сифон з носиком або трійник з манжетою. Підключити пральну машину до комунікацій та навісити фасад кухні на передню панель пральної машини.
Заміна пральної машини
Заміна пральної машини здійснюється шляхом демонтажу старої пральної машини та встановлення на її місце нової пральної машини. Для цього потрібно перекрити кран подачі води пральної машини та включити будь-яку програму. Після того, як машинка марно спробує набрати воду – вимикаємо пральну машину від електроживлення та відкручуємо шланг подачі води.
Це робиться для того, щоб скинути тиск та безпроблемно відкрутити шланг. Зливний шланг від'єднуємо від каналізації та зливаємо залишки води. Відкручуємо на передній нижній панелі кришку фільтра, підставляємо тару і зливаємо залишки води з трубки (або потихеньку відкручуючи фільтр). Таким чином машинка легшає і не проливає воду при перенесенні.
Далі робимо заміну пральної машини на нову. Для цього прибираємо стару машинку та ставимо на її місце нову. Відкручуємо транспортувальні болти які знаходяться на задній стінці або зверху під кришкою (залежно від моделі) і ставимо заглушки. Далі приєднуємо шланг подачі води, що йде в комплекті до запірного крана. Потім приєднуємо зливальний шланг до каналізації та вилку в розетку.
Після підключення, вирівнюємо пральну машину за рівнем, підкручуючи регулювальні ніжки під машинкою і фіксуємо їх спеціальними гайками, що фіксують. Закінчивши встановлення та підключення пральної машини, потрібно повільно відкрити кран подачі води та перевірити місця з'єднання шланга на витік